Przejdź do treści

1. Lokalizacja, komunikacja, atrakcyjność okolicy

Hotel Messonghi Beach Holiday Resort znajduje się w miejscowości Moraitika, na wschodnim wybrzeżu wyspy Korfu, a więc od strony półwyspu bałkańskiego i stałego lądu greckiego. Lotnisko międzynarodowe w stolicy wyspy oddalone jest od obiektu o niespełna 20 km, a transfer – w zależności od środka transportu – zajmuje w normalnych warunkach od 30 do 45 minut. Sama Moraitika jest typową grecką, niewielką miejscowością zlokalizowaną wzdłuż głównej drogi tranzytowej wschodniego wybrzeża. Sporo w niej turystycznych marketów, gdzie znaleźć można pełen asortyment, od jedzenia, napojów i owoców po suweniry, zabawki plażowe i odzież. Z pewnością bogata jest oferta gastronomiczna. Chcąc skorzystać z lokali położonych poza hotelem, wybierać można zarówno wśród barów szybkiej obsługi po typowe tawerny. Najdłużej czynne są te pierwsze. W miejscowości natknąć można się również na bar z fajkami wodnymi. W pobliżu wjazdu na imponujący teren samego hotelu znajduje się przystanek autobusowy – ważne miejsce ze względu na komunikację publiczną do miasta Korfu oraz ze względu na fakt, że większość wycieczek fakultatywnych, które wykupują goście hotelu Messonghi punkt zbiórki ma na tym właśnie przystanku. Udając się do hotelu wypożyczonym samochodem, trzeba pamiętać iż parking dla samochodów osobowych znajduje się po prawej stronie, tuż po wjeździe na teren obiektu. Wjazd za znajdujący się za parkingiem szlaban jest możliwy jedynie w celu rozładowania/załadowania bagażu.

2. Standard zakwaterowania

Hotel Messonghi Beach jest resortem wakacyjnym o standardzie 3, a pokoje zlokalizowane są w kilkupiętrowym budynków głównym, w 2-3 piętrowych budynkach-satelitach oraz w bungalowach. Część z nich jest wykończona i wyposażona zgodnie z wymogami kategorii 4 i tak też można ten obiekt znaleźć w ofercie niektórych biur. Bez względu na wspomniany podział na dwie kategorie standardu, pokoje podzielić można na zwykłe (dwuosobowe z możliwością dostawki) oraz rodzinne z łóżkami piętrowymi. Dla większych rodzin, hotel dysponuje pokojami comfort family, z dwoma osobnymi pomieszczeniami.

3.  Infrastruktura hotelu

Messonghi Beach Resort to prawdziwy, wakacyjny kurort z bezpośrednim dostępem do morza za sprawą długiej i szerokiej (jak na charakter tej części wybrzeża) plaży. Znajdują się na niej leżaki i parasole, których wynajem jest symbolicznie płatny – 3 eur/sztuka/dzień. Ta niewielka opłata pozwala zawsze znaleźć wolny leżak i eliminuje znane z innych hoteli poranne wyścigi w celu „rezerwacji” leżaków:) Przy plaży znajduje się bar objęty all inclusive oraz bar, w którym serwowane są dania typu fast food oraz w którym można poczęstować się lodami lub skorzystać z wystawionych saturatorów z napojami (soft drinki, woda, piwo, wino). W części północnej hotelowego wybrzeża, znajduje się strefa basenowa dla dzieci z płytkim basenem, i niewielkimi zjeżdżalniami. W części centralnej natomiast znajduje się duży basenem ze zjeżdżalniami dla starszych dzieci i dorosłych. Jest to strefa rozrywkowa z animacjami, a w jej sąsiedztwie znajdują się pawilony, w których znajdują się minikluby dziecięce. W części południowej i północnej znajdują się natomiast dwie strefy ciche, wraz z barami, przy czym ta druga jest dedykowana dużej grupie turystów z Francji ( stan na rok 2019). Budynek główny to natomiast duża restauracja serwująca wszystkie posiłki, bar z napojami i lodami, niewielkimi sklepami głównie z produktami spożywczymi, odzieżą i zabawkami plażowymi. W sąsiedztwie budynku głównego znajduje się duży plac zabaw oraz budynek z automatami i symulatorami do gier (atrakcje poza pakietem all inclusive). Ponad to, w obiekcie znajduje się boisko do siatkówki plażowej, stoły do bilarda i pingponga oraz dyskoteka zlokalizowana w odpowiednim oddaleniu od pokoi gości hotelowych.

4. Gastronomia

Messonghi Beach Resort ma zaskakująco bardzo bogatą ofertą gastronomiczną i zdecydowanie wyróżnia się wśród kurortów 3-gwiazdkowych. W restauracji głównej serwowane są śniadania, obiady i kolacje, w dwóch obszernych salach z tarasami z dwoma osobnymi i bogatymi bufetami, natomiast w barze przy plaży, od południa do godzin popołudniowych serwowany jest bufet ze zmieniającym się w zależności od pory dnia menu,z daniami szybkiej obsługi, z owocami i z przekąskami „do kawy”. Pod kątem wakacji rodzinnych, atutem jest kids menu oraz duża liczba fotelików dla najmłodszych.

5. Ceny

Wśród ofert podróży pakietowych na 7 nocy w sezonie wakacyjnym, prezentowanych na stronie www.slonceplaza.pl, ceny wahają się od ok 3250 pln do ok 3750 PLN za osobę z wyżywieniem All Inclusive w sezonie letnim oraz od ok 2750 do ok 3100 PLN za osobę w miesiącach maj-czerwiec; wrzesień-październik. Najwięcej zapłacimy za pokoje typu deluxe, a więc te z wyposażeniem w kategorii 4*. Rodzina czteroosobowa z dziećmi w wieku 11 i 8 lat za tygodniowy pobyt zapłacić musi ok 11 500 PLN w okresie wakacyjnym.

Nasza ocena – 4/5!

  • Lokalizacja – 3/5
  • Standard – 4/5
  • Infrastruktura – 5/5
  • Gastronomia – 4/5
  • Stosunek jakość/cena – 4/5

Messonghi Beach zdecydowanie bije na głowę wiele obiektów z tej samej kategorii i półki cenowej i jest obiektem, który z pewnością spełni oczekiwania podróżnych. W połączeniu z piękną wyspą Korfu jest gwarantem udanego urlopu. Wakacje w tym hotelu lub w Grecji zarezerwujesz u naszych konsultantów Słońceplaża.pl lub tutaj